Dovolená all inclusive ... levnější než výlety na vlastní pěst? Na těchto pár místech je to dokonale vidět   https://www.fly4free.pl/all-incl...ny-wyjazd/  .

Nový trend v cestování, CK levněji než samostatné cestování.

Založil ve fóru Hledám letenku

Taky záleží, od které cestovky nakoupíte. Německé mají většinou lépe umístěné pokoje.

0 Citovat

Ja treba sem tam koupim samotne ubytko pres nemeckou cestovku. 

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

😂😂. To je důvod, proč se podobnému způsobu cestování vyhýbám a vlastně jsem ho ještě nikdy nezažil. I kdyby to mělo být levnější. Ano, plážovka s rodinou v Egyptě proč ne, kde stejně uděláš jen nějaké  jednodenní výlety,  plus errory ubytek za zlomek ceny. Ale jinak nikdy. Oni ti tůristi, co jezdí přes cestovky, jsou opravdu jiní a to nejen ti z ČR ;-)

ja byl na AI v Egyptě s cestovkou jednou a řekl jsem, že už víc ne. Ty lidi okolo jsou fakt vlastní socialní bublina. Ale dám to asi ještě s prckem, když je tam pro něj vyblbnutí - skluzavky, animace atp. Tak je to fajn 😊 a je pravda, že se asi na lepší cenu zvlášť letenky a zvlášť hotel nedostanu. Smartwings mívali výprodej hodně zřídka, když něco neobsadili cestovky v charteru.

3 Citovat

Tak já se tam právě chystám s malým a manželkou. Sám bych tam nikdy neletěl. Nevydržím na místě víc jak tři dny a obklopen koupáky bych to nedal asi ani den. Ale každý to má jinak. Koupil jsem za kredit u Wizzu Sharm na jarní prázdniny v únoru. Teď hledám právě nějaký resort, kde by to bylo snesitelné. Co jsem se díval tak ty největší (nejdražší) se spoustou atrakcí jsou nejvíc okupovány turisty z Ruska, Turecka, Izraele atd. Osobně bych vzal raději něco menšího, kde je směsice turistů pestřejší a je tam i dobrá pláž a v moři co vidět. Zatím mám booknutý Waves Naama Bay hotel, ale kdyby měl někdo vlastní parádní "zkušenost" z února, března z poslední doby, budu za ni rád. Teplota moře asi nebude koncem února nic moc, takže jsem uvažoval i nad vyhřívanými bazény, ale ty mají většinou právě jen ty velké resorty. Stejně asi budu pořizovat ubytování až na poslední chvíli, protože co jsem vypozoroval, tak v Sharmu jdou ubytování týden před termínem výrazně dolů i na Bookingu. Nebo zkusím přes cestovku. Podle nabídky a podle toho, jestli to WIZZ nakonec vůbec poletí :-). 

1 Citovat

My sme mali Amphoras Blu na konci januara a celkom ok. More prekvapivo znesitelne teple a to ja studenu vodu extra nemusim :D 

0 Citovat

Vím cizi. Díky. Tvůj cestopis jsem četl :-). Té teploty se právě taky bojím. Já studenou vodu moc nemusím a proto i ty myšlenky na vyhřívaný bazén. Na druhou stranu raději studenější vodu než být obklopen vyvoleným národem s jejich chováním.

0 Citovat

My jsme byli Royal Tulip Marsa Alam. Pro deti dobry, bazeny, skluzavly, animace super, vecer meli vzdycky kinder disco😊 nebylo to drahy, asi 12-13 tisic na tyden a hotel peknej 5 hvezda. Akorat je tam velka laguna na cakani a hluboke more na plavani a potapeni je tak 200 metru po molu. V noci jsou uzasny hvezdy

niemandos_1 napsal(a):

Tak já se tam právě chystám s malým a manželkou. Sám bych tam nikdy neletěl. Nevydržím na místě víc jak tři dny a obklopen koupáky bych to nedal asi ani den. Ale každý to má jinak. Koupil jsem za kredit u Wizzu Sharm na jarní prázdniny v únoru. Teď hledám právě nějaký resort, kde by to bylo snesitelné. Co jsem se díval tak ty největší (nejdražší) se spoustou atrakcí jsou nejvíc okupovány turisty z Ruska, Turecka, Izraele atd. Osobně bych vzal raději něco menšího, kde je směsice turistů pestřejší a je tam i dobrá pláž a v moři co vidět. Zatím mám booknutý Waves Naama Bay hotel, ale kdyby měl někdo vlastní parádní "zkušenost" z února, března z poslední doby, budu za ni rád. Teplota moře asi nebude koncem února nic moc, takže jsem uvažoval i nad vyhřívanými bazény, ale ty mají většinou právě jen ty velké resorty. Stejně asi budu pořizovat ubytování až na poslední chvíli, protože co jsem vypozoroval, tak v Sharmu jdou ubytování týden před termínem výrazně dolů i na Bookingu. Nebo zkusím přes cestovku. Podle nabídky a podle toho, jestli to WIZZ nakonec vůbec poletí :-). 

0 Citovat

opravdu super je Resort Baron. Je sice větší ale není to úplně “typickej egyptskej resort” taky bych se nebál resortů JAZ. Za mě nejlepší ale Rixos. Hodně Britů a severských turistů. 


niemandos_1 napsal(a):

Tak já se tam právě chystám s malým a manželkou. Sám bych tam nikdy neletěl. Nevydržím na místě víc jak tři dny a obklopen koupáky bych to nedal asi ani den. Ale každý to má jinak. Koupil jsem za kredit u Wizzu Sharm na jarní prázdniny v únoru. Teď hledám právě nějaký resort, kde by to bylo snesitelné. Co jsem se díval tak ty největší (nejdražší) se spoustou atrakcí jsou nejvíc okupovány turisty z Ruska, Turecka, Izraele atd. Osobně bych vzal raději něco menšího, kde je směsice turistů pestřejší a je tam i dobrá pláž a v moři co vidět. Zatím mám booknutý Waves Naama Bay hotel, ale kdyby měl někdo vlastní parádní "zkušenost" z února, března z poslední doby, budu za ni rád. Teplota moře asi nebude koncem února nic moc, takže jsem uvažoval i nad vyhřívanými bazény, ale ty mají většinou právě jen ty velké resorty. Stejně asi budu pořizovat ubytování až na poslední chvíli, protože co jsem vypozoroval, tak v Sharmu jdou ubytování týden před termínem výrazně dolů i na Bookingu. Nebo zkusím přes cestovku. Podle nabídky a podle toho, jestli to WIZZ nakonec vůbec poletí :-). 

0 Citovat

Občas letíme s CK, typicky pobyty all-in v rámci EU, co máme trochu starší děti, tak skoro každej rok. Tohle se individuálně levněji poskládat snad ani nedá. 

Nemám s tím zásadní problém. Snad jen ten transfer busem z letiště na hotel je opruz, zejména v kombinaci s příletem / odletem v nějakou podivnou hodinu, jak je dobrým zvykem. Když cestujeme individuálně, bereme auto rovnou na letišti a následně ho tam i vracíme, je to výrazně komfortnější, ale, nehroutím se z toho...

Nevím, proč tolika lidem vadí tleskání po přistání... Za prvé, není to vyloženě česká specialita, setkal jsem se s tím i na letech, kde kromě mně nejspíš žádní Češi nebyli... Zadruhé, vnímám to jako poděkování posádce letadla, což je vlastně pozitivní věc, tak proč bych se kvůli tomu rozčiloval...

Trumpety, jejichž jediná "exotika" byly Kapverdy před x lety s CK, doteď z toho žijou a jsou chytrý jak rádio... Jedním uchem dovnitř, druhým ven a pokud mne ta konverzace obtěžuje, tak ji nějakým slušným způsobem ukončím, easy, na cestách se můžou přihodit horší věci... :-)

Naopak je fajn, že s CK můžeme letět z Brna, což je v našem případě super pohodlný, navíc jsem měl i jedinečnou příležitost vyzkoušet tamní salonek :-D

4 Citovat

K tomu potlesku po pristátí - čítam práve knihu o Davidovi Heclovi "Mluvi k vám kapitan" a podla neho piloti vnímajú potlesk pozitívne,ako podakovanie.  Ja osobne netlieskam,ale nechápem ľudí,čo sa tomu posmievaju.

 

3 Citovat

Marek Jelínek napsal(a):

opravdu super je Resort Baron. Je sice větší ale není to úplně “typickej egyptskej resort” taky bych se nebál resortů JAZ. Za mě nejlepší ale Rixos. Hodně Britů a severských turistů. 

Díky taky za nějaké ty tipy na Egypt

0 Citovat

Asi se budu dál držet linkových letů, kde se netleská.

2 Citovat

Taky tak. Nejak me skupiny ceskych koupaku irituji.

2 Citovat

To jste nikdy nezažili tleskání v běžné lince? To je to poslední, co by mi na ostatních cestujících vadilo.

4 Citovat

Já jsem opravdu na běžných linkách tleskání nezažila. Slyšela jsem od bývalé letušky, že piloti u TVS se prý vždy po přistání ptali stewardů, tak co, už koupáci tleskali? Oni to prý v pilotní kabině neslyší a mají z toho děsnou p.del. Jinak doporučuji pročíst si na airways toto vlákno: https://forum.airways.cz/viewtop...amp;t=2327 a https://forum.airways.cz/viewtop...amp;t=2393 a hlavně toto: https://forum.airways.cz/viewtop...amp;t=2226

    

1 Citovat

Ahojte, loni v létě Vídeň-Barcelona, byli jsme asi jediní Češi v letadle, při přistání s náma pilot nehorázně jebnul, celé letadlo se mělo utleskat. Zpátky přistání jako do bavlnky, nikdo nic, tak nevím 😂😂😂

1 Citovat

Ala napsal(a):

To jste nikdy nezažili tleskání v běžné lince? To je to nejmenší, co by mi na ostatních cestujících vadilo.

Mam jich par set, a tleskani na bezne lince jsem zazil asi 4x, mozna 5x. Dvakrat v rusku, 1x v USA a ty zbyly dve si beru jako rezervu na sklerozu.

Bezne to fakt neni :)

 

Takze statisticky muzeme brat - ano, nezazili :D

1 Citovat

Tak mě bohatí stačí, jak se Češi chovají při letech s Emirates. To ani tleskat nemusí. 

3 Citovat

Naposledy jsem zažil tleskání před pár dny u FR Rhodos-Vídeň. Cestující mluvili německy, polsky, česky, maďarsky, slovensky, sem tam anglicky. Netleskali zdaleka jen Češi, i když jsou to podle některých diskutujících snad ti nejhorší cestující na světě... Tleskání je to poslední co by mi vadilo. Jsou horší věci.

4 Citovat

to su, napriklad toto :D


img-20230321-111300.jpg

2 Citovat

floodland napsal(a):

Tak mě bohatí stačí, jak se Češi chovají při letech s Emirates. To ani tleskat nemusí. 

Jak??? 

0 Citovat

Čerstvý let z Polska do Německa, následně zpět. Co jsem si všimnul, byli jsme asi jediní Češi, na palubě byli hlavně Němci, Poláci, slyšel jsem i (asi) ukrajinštinu.
Tleskalo se v obou směrech, vždy cca třetina letadla.

Tleskání mi nevadí, nepovažuji ho totiž za nevychovanost, kdo chce, at si jako poděkování pilotům zatleská. Nikoho to neobtěžuje. Daleko víc mi vadí například lidé, kteří se od předního vchodu prodírají dozadu na řadu 20+, zatímco ostatní ukládají zavazadla do binů. Lidé, kteří po uzavření binu letuškami následně bin otevřou, bo si tam musí vzít pití, kapesníky, ale bin již opětovně neuzavřou, takže letuška opět musí jít přes letadlo bin zavřít. Perlou jsou inteligenti, kteří už pomalu během rolování na stojánku vstávají, berou zavazadla, následně ucpou uličku a s kyselým ksichtem čekají, než se letadlo otevře. Tentokrát jich bylo opravdu dost a s uspokojením jsem si vychutnal, když jsem mezi posledníma cestujícíma v klidu vylezl z letadla a kyselé ksichty celou dobu musely čekat v přistavených autobusech. 

Ad Emiráty: bordel může dělat kdokoliv. Naposledy dělali během mého letu s Emirátama Němci.

7 Citovat

Díky Karle, za konkrétní informace co tak asi muže krom tleskani vadit. Doteď to nikdo nenapsal. Já jsem totiž klasicky koupač, cestující do teplých krajin a který se na letenku zmůže tak jednou za 3 roky, tak jsem se chtela dozvědět jak šlapu na kuří očičko. To co píšeš opravdu vídávám a to je hloupé. Když jsem vystupovala a procházela uličkou po dlouhém letu, lezly mi oči z důlků, co a vůbec proč můžou dospěli lidi vyprodukovat. Kde se to tam všechno vzalo?! Asi nějaký sport, či co. Anebo “když si už zaplatím letenku, tak mi všichni můžou.....”

Nevim proč by někoho mělo pobuřovat, ze si na památku udělám fotku nebo natočim kousek videa z přistání. Notabene když to není zakázáno. Nebo zeptat se ze zájmu kde jsme ( samo když se nahodou domluvim :-) ), když v letadle zrovna nejsou monitory. To si jdu hlavu ukroutit.

Mozna by pro ty trpitele pomohla soukromá letadla. Možná i zákaz fotografování už při vstupu do budovy letiště. Jinak budou asi trpět do skonani světa. Neříkám, že trochu slušnosti by neškodilo ale to je asi potřeba všude. A možná i tolerance. 

2 Citovat

Jak to tak čtu, tak nejvyšší čas si pořídit vlastní letadlo :-). Než ale našetřím, budu dál otupovat smysly v salonku, aby to bylo snesitelnější.

Jinak ano, cestují stojící půl hodiny v řade na gejtu, aby pak dalších 20 min čekali v buse na mě, který v klidu vyčká, až je volný průchod. To jsou ti správní srdcaři. Obzvláště, když je v buse zima, nebo naopak horko jak v pekle. Na druhou stranu, kdyby všichni čekali na poslední chvilku jako já, musel bych změnit svou dlouholetou strategii. Takže si vlastně nestěžuju :-)

5 Citovat

Když už je tu taková pěkná diskuse...

Snažím se vyhýbat těm stereotypům "čech cestovatel je komická figurka", protože už jsem zažil leccos... Ale jedné věci si všímám celkem dlouhodobě a celkem často (a ted nemluvím o charterech se smartwings, ale o běžných linkách linkách z CDG/AMS/MUC/FRA apod. do Prahy) ..  a jedna věc platí celkem spolehlivě

- fronta na gejtu (na vstup do letadla) se začne dělat podstatně dřív (a větší), než na letech, které do česka nevedou - už dlouho před tím, než je boarding ohlášen

- počet lidí, kteří jsou zmateni z toho, že jsou nějaké koridory pro skupiny 1-2-3-4 apod. je na těchto letech taky podstatně víc, než na letech jinde po evropě

- počet lidí, kteří s nějakou vyšší boarding skupinou vlezou do sky priority / priority boarding lajny, je na těchto letech taky vyšší, než kdekoli jinde :)

1